برای دانلود فایل pdf کتاب اینجا کلیک کنید.

ابتدا از علی مجد عزیز بسیار سپاسگزارم که زحمت انجام این گفتگو و تبدیل آن به نوشته را متقبل شد. علی سه روز را صرف انجام این گفتگو کرد، و برای تبدیل آن به نوشته هم حدود یک‌هفته زمان اختصاص داد. به باور من، سوالات هوشمندانه‌ای که علی در این گفتگو طرح کرد به‌وضوح در ارتقاء کیفیت گفتگو و جهت‌دهی ساختار آن موثر بوده است. متن نهایی گفتگو هم توسط خودم ویرایش شده است. از این رو، تماما مورد تایید من است.

همینطور ممنونم از سرکار خانم بیگلری و جناب آقای عظیمی که زحمت پیگیری و دریافت شابک و چاپ نسخه کاغذی کتاب را متقبل شدند. البته نه من و نه علی مجد هدفمان از انجام این گفتگو و انتشار این کتاب فروش نسخه کاغذی آن نبوده‌است (به هیچ‌وجه). فقط به‌منظور ثبت کتاب در کتابخانه ملی و اهدای آن به شماری از دوستان و عزیزان، تصمیم گرفتیم علاوه بر انتشار فایل الکترونیکی، تعداد محدودی هم نسخه کاغذی آن را چاپ کنیم.

فایل الکترونیکی (pdf) کتاب به گونه‌ای تنظیم شده است که به همه پی‌نوشتها، پیوستها، اخبار، مقالات، یادداشتها، ویدئوها، پادکستها،...، و هر آنچه در این گفتگو از آنها یاد کرده‌ام، پیوند داده شده است. به عنوان مثال، اگر درباره مقاله‌ای صحبت کرده‌ام، در فایل الکترونیکی با کلیک بر روی عنوان مقاله به فایل آن بر روی وبسایت مجله منتقل می‌شوید. از این رو،‌ توصیه‌ام به دوستان این است که کتاب را از روی فایل الکترونیکی آن مطالعه کنید.

این گفتگو شامل دو بخش اصلی است که به دلیل در هم تنیدگی، از جداسازی آنها خودداری کرده‌ایم. بخش اول، شامل مطالبی درباره زندگی شخصی و کاری من تا پیش از همکاری با انجمن است؛ و در بخش دوم، جزئیات اقدامات انجام‌شده در انجمن طی حدود هشت سال گذشته (از 1392) را به صورت نسبتا مبسوط تشریح کرده‌ام. شخصا گمان می‌کنم خواندن این کتاب برای حسابداران به‌ویژه علاقه‌مندان به انجمن حسابداران خبره ایران و مجله حسابدار، و همچنین علاقه‌مندان به حرفه و اداره انجمنهای حرفه‌ای خالی از لطف نباشد.